MARRIAGE BANNS/ANNOUNCEMENT

PHILIPPINE CONSULATE GENERAL, DUBAI

LCCM  
GROOM BRIDE
FLORIAN RENELD GHISLAIN  CAULLERY DIANNE SOLEIL VICTORINO VIRAY
MARK LOUIE FONTANILLA JAVIER DENISE BUZA GUMABAY
LUIS CARLOS DOS SANTOS RODRIGUES BARBARA PUMANES BALCE
FERNANDO DE GUZMAN LACSON JR. MARLENE AYAG DURAN
TONY  LOBO RIECHELLE JOY MACARASIG SAN DIEGO
SAMER SAMIR SHAFIK MALAK FLORENCE MAE ABUHAN MALON
OLIVER SIMON LEWIS CHRISTINE CONCEPCION SUELTO
ABHISHEK  RAWAT FLORIE ANDALES ARGENIO
AHMED SAEED HASHEM ALI MOSTAFA MOSTAFA REA BORBE OCLARINO
AMANDEEP SINGH  RAI PAMELA MAE  MORTIL
OLAV VALENTINO RODRIGUES CHRISTINE AGALON BARRERA
PRASHANT ARUN  SAWANT JULIETA ASUCAN MATELA
MIHIR KANTILAL  SANGHVI NICOLAH GOMEZ CASAS
ABDUL GHAFAR  HAJI JAN MUHAMMAD CAMILLE INGARAN NIMO
ALDRIN NACARIO APO NINA-RICCI ROLLO DALIDA
   
WEDDING AT THE CONSULATE
GROOM BRIDE
GOLDING, RONALD JR. PROTACIO PERALTA, CHARMAINE ANN UMALICRUZ
GUIWA, KEVIN RAMOS PIMENTEL, ANNA LORAINE BARAWED
APRESTO, MORRIS PHILLIP PERNES PILAC, CRISTINA GATDULA
PACIENCA, KENNETH BUCOG CAAY, AIZA BOQUIDA
CONTRERAS, RYAN ALAGAR HERNANDEZ, CAMILLE
RACINES, RYAN ANGEL BOLIVAR, DEMI ROSE ZARAGOSA
NORTEZ, JEIEL ARASA CASTILLO, JENNY ESCALANTE
LAYUG, REYNALDO JR. AGCAOILI AQUINO, HERNA DITCHON
SALTA, JASON DORIA JAMOLOD, GILDAZE CALUSIN
ORPILLA, ACEWIN CO TANEO, ROCELLE MARIANO
AQUINO, CARLO SALEM DAMO, CLARISSA GARCIA
FUENTES, FRANCIS JAY BULARON PANLIBOTON, PHOEBE DAWN PANOPIO
NUESTRO, JUANCHO JR. BELTRAN HARDIN, JANE CAILA MENDOZA
JOVELLANO, PAUL DIGAMON DUMALOAN, KAHTRINA JANE VALCORZA
LAZATIN, MARC CHESTER AYSON MACALALAD, HARLENE GRACE
BAQUIZAL, JOHN LEANDER DIMACULANGAN JAMES, PAMELA KAYE MORALES
ESPLANA, WINLOVE RIOFLORIDO BARIS, TRICIA ANNE ULIT
VALDEZ, LEO NEIL EUSTAQUIO ANGOLUAN, ANDREE LORRAINE GUILLERMO
PANOPIO, JOYOUS GABRIEL DALWANGBAYAN ESTRELLA, MARY ROSE ODTOHAN
CABAYAG, EDMYR JHUN ACORDA TACATA, KRISTINE ISABELLE FERRIOL
SENECA, DEONIE II SOTELO BALLESTEROS, REIZELLE JANE PANES
ELLI, KARL JOSEPH PARADO BRIONES, ANNA MARIE BIGAY
OBCENA, MARK LOUIE BUENAVISTA MIRANO, LAURICE SOBLECHERO
CASUMPANG, JOVIT SAN RAMON VILLOSTAS, ANA FRANCESCA PORNELA
AGUSTIN, ALLAN ANGELO ANTONIO MANANGAN, JAMILAH PUNZAL
GOMEZ, RICHARD LAYON TOLENTINO, BERNADETTE MASCARIÑAS
MAÑALAC, KEITH ALBERT TORRES LUCAGBO, TYRAH MAE ELLIOT
GAPUZ, JEFFREY TABUADA RAFLORES, RECELYN LIE OLIVA
ARANDELA, LOI JEAN LUNA FELIZ, ROWENA JOY CARIAZO
PERTIERRA, ANTON ABSALON AQUINO, DESSA DUMLAO
UY, DUARLAN RAFA MENDOZA, CHANTAL ASHLEY JIMENEZ
OFILAS, JERRIKO DE GUZMAN POLESTICO, ROSE ANNE SECRETARIA
CAJUCOM, RICHARD CASTRO ESTRELLA, MARINETH ROA
NEJARDA, RYAN MARC FIGUEROA CALIBUGAR, GWEN TORMIS
YSON, JOHN CEAZAR LERON AMPARO, PHOEBE GRACE PAYBA
ESPOSO, JOHN GILBERT MALICSE MAYUGA, MARY JANE SANGALANG
RECIO, JESSIE ARNALDO CUSTODIO, RHEA LEYNES
SALAZAR, JOSEPH GABRIEL ALIPIO, MARISTELA CARIO
TORRES, DAVID JAMES PAUIG MEDIL, JUVELYN LAO
PANIS, BONIFACIO GALANGCO ALARCON, RUBIE LASCANO
REFAMONTE, RONIE OLAYA MANCIA, MARICRIS, ADRIANO
DADIVAS, KARLO PAMATIAN REYES, MA. STEPHANIE ABAD
ABUAN, PATRICK MICKO GADIN CUSTOSIO, ROSE ANN RADA
MAALA, JUAN RAFAEL LIM DIMAANO, MA. ILKA JANE TOLENTINO
MARTINEZ, JOHN CYRON MANALO  GUTIERREZ, KATHERINE KAY CATANAWAN
NAVARRO, RICHARD TEPICO UY, AMEE BALAY
BONDAL, MARK DE CHAVEZ DANIEL, LIZA CAL-ASAN
RILLERA, MARK GESTER CUDIYEN SARIAS, ISABELLE CZARINNA PRIMEDE
ELEGINO, JEPHTE REYES KUAN, DOROTHY BOOC
ASEJO, JESSIE AL PRANZES ALDEGUER BELDA, VENA ERIKA LOPEZ
BRIGOLI, RIMON MONSANTO ANDRADA, FHELCHRIS BORJA
DEL ROSARIO, WILFREDO MOLINA RILLERA, MARICHU GODOY
CAPYA-AO, JOSHUA NICO ELACIO LOPEZ, PRECIOUS KRIZMIENE DE MESA
SANTOS, GILBERT ECHANO DAZA, MARY MEG ALBA
MATANGUIHAN, NHERO VERGARA LUSTERIO, LAURENCE YBAÑEZ
BARIA, RAMON BANTA CHAVENIA, MA. DONNA RAQUEL CANSILAO
PILAPIL, EUGENE BENOSA PAULO, JOAN MELODY ALORO
DELA CRUZ, ROMAN BAITIONG PERALTA, JOYCE ANN MANUEL
VENERACION, JAYSON CANCILLAR VALENCIA, PERLITA MENDOZA
COMTIAG, KELVIN AGANO BAUDING, JANELLE LUMADEO
BUISEL, NELSON CINENSE ORTAZON, RACHELLE KAY NIERE
CARCEDO, TIME GO RAMIREZ, SHIELA MARIE JASPE
LOZANO, NOLAN OTARES ATIENXA, JANYVY PRACHI
BALAAN, REDEN URITA RAZOTE, RAQUEL MENOR
RAMOS, DAVID JR. DELA LUNA ROXAS, LALAINE MARAVILLA
CARPIO, BERLYN RAMOS SAMONTE, REBEKAH ROALLAS
ANGELES, EDEL ESGUERRA, ERICKA DELA CRUZ
VERGARA, JOHN VINCENT EDESA ORTEGA, HELOISE TOLEDO
HERAMIS, JAN MICHAEL FAUSTINO ROSIN, MARJORIE ANN OGATIA
GENDAP, JANO LAZALITA RUBIO, COLEEN FAYE MOLINA
SATORRE, JOEPRIL ALON BASILISCO, MARLENDA SARAGENA
LAGRIMAS, KENNETH DEO MARTINEZ BARROS, RHODESSA MAE BANO
BECAMON, JOSUE LEGNES SORIANO, AMIE TAMONDONG
CAMASURA, MAR ANTHONY GUILL ESTILO SATO, KIMBERLY DELA PEÑA
MORALES, ALVIN PAGULAYAN VALDEZ, APRIL JOY DOMINGO
BARREDO, CHRISTIAN JAKE MANIGO BALUYUT, JOEMARIE ALMARIO
MOLINO, MARVIN TAMONDONG BRUTAS, SEYCHELLE PADEL
GOZANO, JOHN KEVIN ROMERO SAGALA, KATLEYA AGNO
SANTOYO, NELMAN MEDRANO MERCADO, MARY GRACE SANCHEZ
MAYCONG, JORDAN TROY CORTEZ MARASIGAN, SHEILA MARIE JOY
LAGUADOR, KIM BATUTO ANDICO, MA. ANGELINE ARINGINO
SAKANE, ALLAIN BICOMONG DELA TORRE, FLORDELEE CAMANDONA
MACAPAYAG, MOLIEL GUILLARON AQUINO, JANE CARLA CHICO
FAA, HOMER JOHN DALIDA DOTE, DIANE DAHAB
GATDULA, RENCII ALCANTARA SALVADOR, ZESTIANETTE REYES
CO, AUGUST BRYAN PAAT BALANE, MA. JEAN VILLALUNA
RAMIREZ, DARYL PONCIANO ALBA, KIMBERLY ANN VILLAMAYOR
DEL LEON, JEREMY HERNANDEZ SUYA, GRACE ABARCA
JUGAN, ED FERNAND REY CABALLERO DENZO, RICHMAY BRIGETT CAÑETE
CABASAL, CHARLESTON CAGOMOC CHUA, YAWSHA HANNA SANTOS
BALLAO, WES DOCOT GULLA, SHANNEN CLAIRE ORTIZ
CORREA, IVAN ANGELO RICAFORT VALENZUELA, MAY ANN CRUZADA
INES, GENEAL CRUZ TALLAYO, CHARLENE ANNE CAPLIS
PACIA, JOEL CASTRO ESER, ANGELA GUINTO
DEANG, JOEMER SANTOS ALFONSO, MICHELLE ANNE EUSEBIO
PASCUAL, JOHN PAUL DIMATATAC JAPSAY, JESSELLE MAY MANZURES
DUGURAN, ALVIN CHRISTOPHER TAGLAY GUMABON, CECILE SANTOS
ROGADO, ERICKSON PEDRON DIAZ, KRISTEL CARESSA UMANDAP
GUTIERREZ, JOHN KRISTOFER LORESCO INACAY, JESELYN MOLINA
FUENTES, JONATHAN RONDIDAS TOMALE, JUSTINA JILL PAREDES
CAUSON, PAULO ALBERTO DEL PILA RECINTO, HAMRIYA, AMPLAY0
GUICO, ERICSON PEREZ DALANGIN, LOVELY ARELLANO
TAN, RICHARD JOSEPH JULIANA SILVERIO, MERIAM RHODALYN TACANG
ARDE, ALVIN MALLARI SUMBILON, JOYCE VILLA
PANTINO, CHRISTIAN LLOYD ABONITA NUÑEZ, KARIMA KAY BAGALACSA
MENDOZA, MARK CHRISTIAN DE LARA NACILLA, JENNIFER CRUZ
IGNACIO, JOHN LOUIE SIOSON PARE, MAYBRET ASIBAL
 SANGUEZA, RAYMON JAVATE SORIANO, JAYCEBEL MENDOZA
SUPETRAN, SAM JANIELE LIM SANTOS, ROSE APRIL RODELAS
CABRERA, CARL DAVID ENRIQUEZ SANCHEZ, CARLA JUCO
VILLANUVEA, REYNALDO JR. REYES BLANZA, MELODY MAY BERSOTO
MALABUYOC, JEFFRY NIÑO CUETO, DARLENE BAES
ALVARADO, LAURENCE JAY PONCE COSTELO, MARY JANE ANINGALAN
VALLE, MARCO ANGELO TANCINO EVANGELISTA, NIÑA CARMELA CASAO
PLACINO, ANDRIAN FLORALDE ECHAVEZ, RICHEL ADORNA
RATAC, JAMES BRYAN ADOL MADRONIO, IRISH CATHRENE MAMIS
BENDOY, RODEN CASIANO LEGRIA, MARY GRACE ALAGON
BUSE, VINCENT BODIE OLARTE CRUZ, MA. ANGELICAGERONA
TIMOG, JONATHAN ALMORADIE MAMITA, MELODY MONTEMAYOR
GARCIA, SHERWIN MORALES SOBERANO, PHOEBE FANER
CALMA, ACE ADONA OCAMPO, HANNA KIMVERLY
CANLAS, NIMROD PINEDA PINEDA, KAREN LOU DAVID
DICHOSON, LLOYD TEJARES DECENA, RHONALYN CARANTO
MARCELO, JOHN CARLO JULATON SANTIAGO, CHAREN LEGASPI
DUYA, HERBERT PANGILINAN TAMONDONG, JOJIE CANLAS
LEGASPI, MARIO V TAN DELOS SANTOS, MYETH RIZALIN LARA
OBADO, ROEL SAMONTAÑEZ PREJOLES, JULIESA MARIE PLAZA
FONTANILLA, GALEN OMEGA DE GUZMAN, ALYSSA JANINE ESCALANTE
AVERILLA, PAULO RODAS GARCIA, MA. JAMAICA GRACE PATILAN
CABURAO, ARIEL VALDEZ SURBONA, PRINCESS PALLESCO
LORENZO, JOHN MICHAEL HORCA CALIMLIM, CINDY ROSE MAY TORRES
MENDOZA, JAYSON RECAMORA LIBAN, FLORENCE JEMIMAH AGLAUA
LUMINARIAS, ALEXANDER IRA BALAALDIA SAMSON, MERRILEE JOY CHIONG
NAGUIT, SYDNEY TUMANG RAMOS, CHRISTINE HOLLEY SERRANO
ZAMORA, BRUCE CAPESOS ORGANIZA, BABYLYN CASE
PANG-ITAN, JOIE BALANAY TANGONAN, DOROTHEA JOY MATE
MATITO, MARC JOSEFF YUMOL BEDAÑA, ROSABELL FAROS
TUAZON, DARYL MAGTIBAY DULFO, JOANNE PEARL ALEGRE
CANTILLANO, NHEL EISSEN MANGARING ESPINO, KATHRYN PAGARIGAN
FETALINO, RHEY FODULLA BALLESTEROS, CHESKA MAE OCSAN
ESPINOSA, ANTHONY MONLEON RONQUILLO, CHERRY-ANN OMEGA
CANLAS, NORMAN SALEM BENECIO, MA. KATRINA CASSANDRA
LABIS, ERRA BARBOSA GOMEZ, MARIA PAZ MORALES
CORREA, BRYAN MARCK BERGANTINOS SANCHEZ, PREMAROSE APRIL ROSANA
VICTORIO, MARK LOUIE LEYVA DE LUNA, KESIA MARY GEMINO
GABAYAN, CALVIN BACALTOS BALITA, MARY DIANE BARRION
UY, JAN ANTHONY TUAZON BORLONGAN, CONIE AYON BENITEZ
ROBLE, PERRY JR. PAÑA LAURON, MARVIE MAY POLIQUIT
CANTILLANO, NHEL EISSEN MANGARING ESPINO, KATHRYN PAGARIGAN
CUEVAS, JERSSEN SEÑOLOS HAYAG, JUVELYN GIPALA
MAGO, CHARLES PHILIP RODEO AFABLE, CHERRY ORITO
LUMINGKIT, FELIXBERTO LAID ESPADERA, SUGAR TERMOSO
FABRIGAR, RENEL JUDE VILLARAIZ BEDEO, FLORENCE PASTRANA
OLIVERA, ERROL LIBIRAN ANURAN, KATHERINE ULITIN
DAPON, NATHANIEL FABROA GONZAGA, JOEVILYN SUÑER
MOJICA, ELLIS JUDE AGNIS MANLAPAZ, ROSE ANNE CARON
RADAN, BENJAMIN JR. PANERIO SANCHEZ, KATHLENE MAE LAI
DELA CERNA, GELOU VALENCIA BARANA, NOEME PAMAINIANO
BANAIRA, CARLO JOHN IGNACIO SAHAGUN, LIEZL BUMACOD
DESUASIDO, JOEL VERNARD RELANO GARCIA, JHANA GRACE MOLASE
DE GUZMAN, CHRISTOPHER MALANUM LANDINGIN, PERCIE ANN FABIA
BERSAMIRA, DANIELE CRAIG REALIN RAMOS, SHIELA MARIE NERI
CAGAMPAN, RUSSEL MARK GARCIA REGIDOR, MARJORIE GALLEGO
BUENAVIA, RYAN SEBULLEN ABAN, SHELA FUENTES
DEJAN, JOHN CLINT BULAY BUGHAW, ANGELIE BADION
TAGO, KEVINCE ERAÑO AMOROSA SULANGI, ANGELA PINTUCAN
ROSITO, JULIUS DETER GENERALES BALISI, ROXANNE CASTILLO
DAGOY, DARIUS WENCESLAO YABUT MISARE, GINELLE AVENIDO
EVANGELISTA, LEMUEL CATAPANG CAPALAD, LEOVY ANNE BELILA
MEDALLA, MARCIAL II ONGOTAN JAMANDRA, MA. ANGELICA BAYAN
DE LEON, TOM PAULO DUMARAOS VISTA, PRINCESS MEGAN DE LEON
ALEJANDRO, CHARLES QUIBINA ESPANTO, LESLIE ANN CABUDOY
DANCEL, REAGAN ONNAGAN EVANGELISTA, JANINE NOVILLA
GATDULA, RICKY MENDOZA TUMA-UB, JULIE ANN ESPEJO
LIBAN, RAYNIER ZALDY GALVEZ HERRADURA, ANGELICA ENRIQUEZ
GOZUM, ELDIE NARCISO CHI, AIZA MANLIQUEZ
TIFORA, JUN LEE ASUMBRADO LEGASPI, THERESE ANN CANLONG
VILLANUEVA, JAMES BARRY DELA CRUZ GLEYO, SHAIRA JANE CABALUNA
ATIENZA, RENN LORENZO LOPEZ BOO, SHEENA RHIA DE LOS REYES