MARRIAGE BANNS/ANNOUNCEMENT

PHILIPPINE CONSULATE GENERAL, DUBAI

LCCM
GROOM BRIDE
OJEDA, IVAN PEREZ ABRAHAM, KAREN GRACE GONZALES
VELUZ, ALBERTO JR. BAGTAS CANDELARIA, ALYSSA JOY DE GUZMAN
LAGGUI, MIKKO PAULO AGUSTIN VILLAVICENCIO, CRISTINE GRACE
CALDERON, ALBERTO MABINI BAUTISTA, SHIELA MARIZ LILANG
CAMPOS, REYMART GANIBAN VALDEZ, JENNILYN DIMACULANGA
ESCANILLA, JOHN MARVIN SECO FAMPULME, RITZ BANDIALAN
ALMENDRAS, JOHN MARK VERGARA REYES, MARY ANN BACANTO
AGCAOILI, GENE LINDBERGH PALER REYES, MA. CECILIA CONCEPCION NONATO
BOOL, LEMUEL RAGOT BALDEVIANO, KATRUZCA QUENNIE
QUINDARA, RONNEL ROBLEDO RAMOS, FAYE GERMAINE FLORES
DE LA CRUZ, MANUEL ZACH GELLANGGAO COSIO, CARMINA CAMBA
LLARVES, KENNETH SESE QUINING, ANN JANETH DELA PEÑA
BANAYOS, MARCOS JR. PASAMONTE ONEAL, FEBHELYN UNAY
DIZON, MARK BENZON CONTI MENDOZA, SASKIA COLEEN TITULAR
SANTIAGO, GLENN GARCIA LAGAHAN, LENIE RAMIREZ
DELA CRUZ, HARRIS ZARZOSO PABULAYAN, CHERRY-LYN BORJA
LOPEZ, RONALD MANLUTAC SISON, JASMIN LURIZ
CAGULADA, FRANZ LLOYD BESINGA DYCUECO, ELEANOR SANTILLANA
ELQUIERO, JOSE NICO SEDARIA DECENA, RUBILYN CARANTO
SANCHEZ, PAULO ESCUETA SOLANGON, SHARON DEQUIÑA
DELOS REYES, MIGUEL ANGELO RIEZA JARITO, JENEDRIAH MIKEE AGUILAR
NALAGAY, LORENZE NAPULAN BENITEZ, MARICRIS BARTICAN
PADILLA, KENT FRANCIS VERANIA ABRERA, KRISTINE MARIE VILLAGARCIA
BELTRAN, CHARLES DAWN SERRANO BINONGO, ANIERECA JOAN OCHEA
VERANO, HERMON PATRICK VILA BONSOL, LOVELLA MARASIGAN
DE FRANCIA, JIMSON PASTORAL BALADJAY, JESSICA GANZON
MADARICO, ERIC REY ALO ANQUILAN, MARY ANN YODICO
COMIA, JOHN MICHAEL LAPASARAN LOYOLA, RONELA PAULA CIMANES
LUMANGYAO, GLECER TAUPAN HAYAHAY, LYNIE SUMALINOG
GAOAT, JOEL CARIÑO MAGBOO, MISHEL ORTEGA
HISONA, MARK EXSIQUEL SUANQUE GAITA, MA ANGELICA PERCUHELIS
MITRA, MICHAEL ANGELO FIRMANES BALUYOT, DIANA ROSE VIVAR
DIMAUNAHAN, RONALD MIGUEL MOJARES AMAZONA, KRISTINA BEA GUBATAN
OPAO, THIERON JACOB BOHOL AGUSTIN, JANE YOKO AYSON
LULU, ALLAIN STO TOMAS REMO, LANIE SUMBILLO
DE RAMOS, BRYANT TESICO DE GUZMAN, PRINCES JOANA DE OCAMPO
EUSTAQUIO, JOHN BENNET GILE LAMSON, LORENA APPLE VALIENTE
ESTRABELA, JUNREL DE LOS SANTOS TOMIMBANG, STEPHANI MAGSAYO
CARPIO, RAD WILLIAMS HERNANDEZ RONQUILLO, MA. LORY SULFE NAVALES
SANTOS, JEFFREY CAPISPISAN IMPERIO, ARYANNE FAY BAAY
GODOY, LUIGI ISON REYES, MARJORIE MARQUITA SALAZAR
CALLEJO, SARKIES ASINGAN BOADO, ROWENA ESTIGOY
MARAÑON, JOFRED PHILIP LOSTE DELFIN, KLAUDYN DEOCAMPO
SANTOS, CHRISTIAN BAMBA MALLARI, MA. CATHRINA ABAPO
ECUBEN, ROMEO JR. MARCOTA PEÑA, HEIDY GLENDA MACAPAGAL
SUÑGA, GINO VIRAY CALDO, HEIZELENE ENCABO
VENANCIO, JOEY VARGAS REYES, CHERLENE FATIMA ARDON
AGUSTIN, ALLAN ANGELO ANTONIO MANANGAN, JAMILAH PUNZAL
RETARINO, JAYSON PARNADA ROTAQUIO, MAYBELL LAURENTE
PRADO, RONALD ALIBIN CRUZ, HARLENE SANCHEZ
PALMERO, JED VINCENT ATAYDE SAPIERA, CHERRY ANN COCO
SIBAY, RIGIE NIDEA DEL PUERTO, LESLIE SALIGUMBA
MAGSUGIB, NEIL ALVIN SALAS ALPIS, RHINE LUVIN
CANCEKO, VINCENT NEIL CORRO CUETO, HERMIELISA GUARDIARIO
SIMO, VON FELISILDA MANALASTAS, ROSETTE PARIÑAS
FELICES, FEDERICO JR. SORIA PEREZ, MADONNA YARA
MAGDAEL, JAN MIKHAIL SIOCO DASCO, AMARLYN LARA
PAGATPATAN, JOSEPH TACUMBA TOLENTINO, VERLYN JOY SANTIAGO
ANTONIO, FERDINAND DUNGCA GONZALES, KIMBERLY LOU NATIVIDAD
LACHICA, JOMAPHREY SORIANO SALDO, MAY-ANN TUVERA
MATIC, JAYSON BALAGTAS PARAS, MELANIE MAÑALAC
LAURENTE, NARK ANTHONY LACRO BERNARTE, MARY JOY GUINTO
GOLDING, RONALD JR. PROTACIO PERALTA, CHARMAINE ANN UMALICRUZ
GUIWA, KEVIN RAMOS PIMENTEL, ANNA LORAINE BARAWED
APRESTO, MORRIS PHILLIP PERNES PILAC, CRISTINA GATDULA
PACIENCA, KENNETH BUCOG CAAY, AIZA BOQUIDA
CONTRERAS, RYAN ALAGAR HERNANDEZ, CAMILLE
RACINES, RYAN ANGEL BOLIVAR, DEMI ROSE ZARAGOSA
NORTEZ, JEIEL ARASA CASTILLO, JENNY ESCALANTE
LAYUG, REYNALDO JR. AGCAOILI AQUINO, HERNA DITCHON
SALTA, JASON DORIA JAMOLOD, GILDAZE CALUSIN
ORPILLA, ACEWIN CO TANEO, ROCELLE MARIANO
OBCENA, MARK LOUIE BUENAVISTA MIRANO, LAURICE SOBLECHERO
AQUINO, CARLO SALEM DAMO, CLARISSA GARCIA
FUENTES, FRANCIS JAY BULARON PANLIBOTON, PHOEBE DAWN PANOPIO
NUESTRO, JUANCHO JR. BELTRAN HARDIN, JANE CAILA MENDOZA
JOVELLANO, PAUL DIGAMON DUMALOAN, KAHTRINA JANE VALCORZA
LAZATIN, MARC CHESTER AYSON MACALALAD, HARLENE GRACE
BAQUIZAL, JOHN LEANDER DIMACULANGAN JAMES, PAMELA KAYE MORALES
ESPLANA, WINLOVE RIOFLORIDO BARIS, TRICIA ANNE ULIT
VALDEZ, LEO NEIL EUSTAQUIO ANGOLUAN, ANDREE LORRAINE GUILLERMO
CABAYAG, EDMYR JHUN ACORDA TACATA, KRISTINE ISABELLE FERRIOL
AGUSTIN, ALLAN ANGELO ANTONIO MANANGAN, JAMILAH PUNZAL
GOMEZ, RICHARD LAYON TOLENTINO, BERNADETTE MASCARIÑAS
MAÑALAC, KEITH ALBERT TORRES LUCAGBO, TYRAH MAE ELLIOT
GAPUZ, JEFFREY TABUADA RAFLORES, RECELYN LIE OLIVA
ARANDELA, LOI JEAN LUNA FELIZ, ROWENA JOY CARIAZO
PERTIERRA, ANTON ABSALON AQUINO, DESSA DUMLAO
UY, DUARLAN RAFA MENDOZA, CHANTAL ASHLEY JIMENEZ
CAJUCOM, RICHARD CASTRO ESTRELLA, MARINETH ROA
NEJARDA, RYAN MARC FIGUEROA CALIBUGAR, GWEN TORMIS
YSON, JOHN CEAZAR LERON AMPARO, PHOEBE GRACE PAYBA
ESPOSO, JOHN GILBERT MALICSE MAYUGA, MARY JANE SANGALANG
RECIO, JESSIE ARNALDO CUSTODIO, RHEA LEYNES
SALAZAR, JOSEPH GABRIEL ALIPIO, MARISTELA CARIO
TORRES, DAVID JAMES PAUIG MEDIL, JUVELYN LAO
REFAMONTE, RONIE OLAYA MANCIA, MARICRIS, ADRIANO
DADIVAS, KARLO PAMATIAN REYES, MA. STEPHANIE ABAD
ABUAN, PATRICK MICKO GADIN CUSTOSIO, ROSE ANN RADA
ELEGINO, JEPHTE REYES KUAN, DOROTHY BOOC
ASEJO, JESSIE AL PRANZES ALDEGUER BELDA, VENA ERIKA LOPEZ
BRIGOLI, RIMON MONSANTO ANDRADA, FHELCHRIS BORJA
DEL ROSARIO, WILFREDO MOLINA RILLERA, MARICHU GODOY
CAPYA-AO, JOSHUA NICO ELACIO LOPEZ, PRECIOUS KRIZMIENE DE MESA
SANTOS, GILBERT ECHANO DAZA, MARY MEG ALBA
MATANGUIHAN, NHERO VERGARA LUSTERIO, LAURENCE YBAÑEZ
BARIA, RAMON BANTA CHAVENIA, MA. DONNA RAQUEL CANSILAO
PILAPIL, EUGENE BENOSA PAULO, JOAN MELODY ALORO
DELA CRUZ, ROMAN BAITIONG PERALTA, JOYCE ANN MANUEL
VENERACION, JAYSON CANCILLAR VALENCIA, PERLITA MENDOZA
COMTIAG, KELVIN AGANO BAUDING, JANELLE LUMADEO
BUISEL, NELSON CINENSE ORTAZON, RACHELLE KAY NIERE
CARCEDO, TIME GO RAMIREZ, SHIELA MARIE JASPE
LOZANO, NOLAN OTARES ATIENXA, JANYVY PRACHI
BALAAN, REDEN URITA RAZOTE, RAQUEL MENOR
RAMOS, DAVID JR. DELA LUNA ROXAS, LALAINE MARAVILLA
BECAMON, JOSUE LEGNES SORIANO, AMIE TAMONDONG
CAMASURA, MAR ANTHONY GUILL ESTILO SATO, KIMBERLY DELA PEÑA
MORALES, ALVIN PAGULAYAN VALDEZ, APRIL JOY DOMINGO
BARREDO, CHRISTIAN JAKE MANIGO BALUYUT, JOEMARIE ALMARIO
MOLINO, MARVIN TAMONDONG BRUTAS, SEYCHELLE PADEL
GOZANO, JOHN KEVIN ROMERO SAGALA, KATLEYA AGNO
SANTOYO, NELMAN MEDRANO MERCADO, MARY GRACE SANCHEZ
MAYCONG, JORDAN TROY CORTEZ MARASIGAN, SHEILA MARIE JOY
LAGUADOR, KIM BATUTO ANDICO, MA. ANGELINE ARINGINO
SAKANE, ALLAIN BICOMONG DELA TORRE, FLORDELEE CAMANDONA
MACAPAYAG, MOLIEL GUILLARON AQUINO, JANE CARLA CHICO
FAA, HOMER JOHN DALIDA DOTE, DIANE DAHAB
GATDULA, RENCII ALCANTARA SALVADOR, ZESTIANETTE REYES
CO, AUGUST BRYAN PAAT BALANE, MA. JEAN VILLALUNA
RAMIREZ, DARYL PONCIANO ALBA, KIMBERLY ANN VILLAMAYOR
DEL LEON, JEREMY HERNANDEZ SUYA, GRACE ABARCA
PACIA, JOEL CASTRO ESER, ANGELA GUINTO
DEANG, JOEMER SANTOS ALFONSO, MICHELLE ANNE EUSEBIO
PASCUAL, JOHN PAUL DIMATATAC JAPSAY, JESSELLE MAY MANZURES
DUGURAN, ALVIN CHRISTOPHER TAGLAY GUMABON, CECILE SANTOS
ROGADO, ERICKSON PEDRON DIAZ, KRISTEL CARESSA UMANDAP
GUTIERREZ, JOHN KRISTOFER LORESCO INACAY, JESELYN MOLINA
FUENTES, JONATHAN RONDIDAS TOMALE, JUSTINA JILL PAREDES
CAUSON, PAULO ALBERTO DEL PILA RECINTO, HAMRIYA, AMPLAY0
GUICO, ERICSON PEREZ DALANGIN, LOVELY ARELLANO
TAN, RICHARD JOSEPH JULIANA SILVERIO, MERIAM RHODALYN TACANG
ARDE, ALVIN MALLARI SUMBILON, JOYCE VILLA
PANTINO, CHRISTIAN LLOYD ABONITA NUÑEZ, KARIMA KAY BAGALACSA
ESPLANA, WINLOVE RIOFLORIDO BARIS, TRICIA ANNE ULIT
GATDULA, RICKY MENDOZA TUMA-UB, JULIE ANN ESPEJO
LABIS, ERRA BARBOSA GOMEZ, MARIA PAZ MORALES
   
LCCM
GROOM BRIDE
JAMES ROBIN TUBB CARLA JANE UNALIVIA TORRES
GODWIN BRAZA CORNISTA VIDA KEN MAE TAN BAUTISTA
NATHANIEL DARYL PAGUNSAN CLAROS KIMBERLY ANNE ISIDRO CASTILLO
NASAR AHMAD  WATANDOST RONAMIE CASTRO DOSDOS
BRANDON ADRIAAN  BOSHOVEN CHRISTINE ANNE LACSON CRUZ
AVINASH KANAYALAL KALWANI OLIVIA DOCTOLERO JAO
MAHMOUD ELSAYED HASSAN MOHAMED SAID APPLE CAPE REYES
FLORIAN RENELD GHISLAIN  CAULLERY DIANNE SOLEIL VICTORINO VIRAY
MARK LOUIE FONTANILLA JAVIER DENISE BUZA GUMABAY
LUIS CARLOS DOS SANTOS RODRIGUES BARBARA PUMANES BALCE
FERNANDO DE GUZMAN LACSON JR. MARLENE AYAG DURAN